Новости

Портфолио

ИСТОРИЈА НА COCA – COLA ШИШИЊАТА

Одржлив развој

ПАКОМАК ЈА ШИРИ МРЕЖАТА НА ГРАДОВИ

Запознајте ги нашите луѓе

УЧИМЕ ЕДНИ ОД ДРУГИ, ВЗАЕМНО СЕ ПОДДРЖУВАМЕ...

Животна средина

Pakomak kontejneri za recikliranje na staklo

ПАКОМАК ЈА ШИРИ МРЕЖАТА НА ГРАДОВИ

6 февруари 2019

ПРЕКУ ХУМОР И ЕДУКАЦИЈА СЕ ОДРЖА ПРЕТСТАВАТА „ХОКУС ПОКУС, РЕЦИКЛИРАЊЕТО Е ВО ФОКУС“

12 декември 2018
Coca-cola active zone 13 Saraj

ОПШТИНА САРАЈ СТАНА ДЕЛ ОД ГОЛЕМИОТ ПРОЕКТ „COCA-COLA АКТИВНИ ЗОНИ“ НА ПИВАРА СКОПЈЕ И НА КОМПАНИЈАТА „COCA-COLA“

17 септември 2018
eko torbi eko akcija na pivara skopje pakomak i holandska ambasada vo tinex i vero

ПРЕКУ ЗАМЕНА НА НЕРАЗГРАДЛИВИТЕ ПЛАСТИЧНИ КЕСИ, ДО ПОЧИСТА ЖИВОТНА СРЕДИНА

12 септември 2018
volonterska akcija na pivarci za cistenje na kejot na vardar

НОВА ЗАЕДНИЧКА ВОЛОНТЕРСКА ЕКО–АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

26 април 2018
Vauter Plomp holandski ambasador

ИНТЕРВЈУ СО АМБАСАДОРОТ НА КРАЛСТВОТО ХОЛАНДИЈА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ВАУТЕР ПЛОМП

18 април 2018
OU Mirce Acev - eko-uciliste

ДА СЕ БИДЕ ЕКО-УЧИЛИШТЕ Е ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ! – ИНТЕРВЈУ СО ДИРЕКТОРОТ НА ООУ “МИРЧЕ АЦЕВ”

19 февруари 2018
pakomak kontejneri

ПАКОМАК СО НОВИ КОНТЕЈНЕРИ ЗА СЕЛЕКЦИЈА НА СТАКЛО ВО ПОВЕЌЕ ГРАДОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

18 јануари 2018

Фотографија наградена од ЕКО-ФОТО конкурсот Иван Карос Каратанов

Студентско катче

Ние го сакаме пивото

Ние го сакаме пивото затоа што нè зближува. Тоа носи уживање.

Пивото може да биде дел од здрав и урамнотежен животен стил доколку се консумира одговорно.

Видеа

Пивара низ бројки

94

години на нашите потрошувачи им нудиме освежување и уживање

#1

позиција на пазарот на пиво

#1

позиција на пазарот на безалкохолни пијалаци

5

основни пивски брендови

14

основни брендови на безалкохолни пијалаци

68

типови пакувања на пиво

65

типови пакувања на безалкохолни пијалаци

361

вработени

16

вработени преку посредништво

13.000+

купувачи

1.000

локални добавувачи

2

производствени капацитети: за пиво и безалкохолни пијалаци​

ВОЛОНТЕРСКИ ЧАСОВИ РЕАЛИЗИРАНИ ОД 154 ВРАБОТЕНИ ВО РАБОТНО ВРЕМЕ

Награди и признанија

Полна чаша на Instagram

Приказната за #HEINEKEN започнува на 15-ти февруари во 1864 година, кога Gerard Adriaan Heineken ја купува пиварницата Haystack во Амстердам. Денеска одбележуваме 155 години постоење и чест ни е што сме дел од ова големо семејство. #КонсумирајОдговорно 🍻
Започнува пријавувањето за 25-тата обука „Вештини за успех“ која ќе стартува на 19.2. Доколку сакате да постигнете подобри резултати во барањето работа, да стекнете нови искуства и да напредувате во личниот развој, ве охрабруваме да се пријавите. Обуката е бесплатна и трае 4 денови. Прочитајте повеќе за обуката на линкот во био. #YouthEmpowered
Да го препознаете дури и кога е скршено – била главната цел при креирањето на исконскиот дизајн на @cocacola шишето, кое низ годините создава историја. Дали знаете која година Coca-Cola шишето доживува бум? Дознајте на линкот во био. #CocaCola
Пивара Скопје има огромен придонес кон македонската економија. Особено значаен е даночниот придонес кој се состои од акцизи, ДДВ, даноци за вработените, данок на добивка и други даноци на производство. Прочитајте повеќе на линкот во био.
Зелените контејнери на Пакомак на нови локации - достапни за се повеќе граѓани низ Македонија. Во селекцијата на отпадот се вклучуваат и рестораните и кафулињата. Дознајте кој ресторан е шампион во селекција на стакло, кое може да се рециклира неограничен број пати.Прочитајте повеќе на линкот во био.
Катерина Лашкова е дел од тимот на #Пиварци веќе 35 години. Под поимот Пиварец подразбира вработен кој е посветен на својата работа, несебичен, издржлив и има верба во себе. За себе вели дека Пивара Скопје и помогнала да го оствари својот кариерен сон, поради тоа што компанијата ги мотивира вработените преку разни награди, признанија и индивидуални вреднувања. Прочитајте го целото интервју на линкот во био.
Дали знаевте колку години е стар рецептот за пивото? 🧐 Провери колку знаеш за пивото и каков пивски експерт си на нашиот квиз. Линк во био. 🍻
„Кога кажав што сакам да учам, ме прашаа дали сум свесна што правам и дека ризикот е голем, дека ќе ме „изедат“. Ама јас знаев дека морам да го работам тоа и не се покајав“ - вели диригентот Бисера Чадловска. Како една од ретките жени во оваа главно машка професија, ги руши стереотипите за диригентството. Прочитајте повеќе на линкот во био.
Уште само два дена до почетокот на првата обука „Вештини за успех“ за оваа година. Научете нови вештини за личен и бизнис развој преку конкретни чекори и интерактивни дискусии. За пријавување прочитајте повеќе на линкот во био.
Доколку поседувате квалификации за противпожарна заштита, евакуација и спасување, ве охрабруваме да се пријавите за отворената работна позиција во Пивара Скопје за Координатор за обезбедување и да станете дел од тимот на #Пиварци. Прочитајте повеќе за позицијата и одговорностите на линкот во био.
„Toa што се бара од секого е да учи повеќе од она што треба да го работи. Компаниите инвестираат само во вработени кои даваат сигнал дека сакаат да се инвестира во нив“ - Запознајте го Борис Ацковски, член на топ–менаџментот и оперативен менаџер за безалкохолните пијалаци во Пивара Скопје. Прочитајте повеќе за неговата формула за успех од рубриката на @fakultetimk - „По скалилата на успехот“ на линкот во био.
Поради загаденоста на воздухот, апелираме да ја намалите употребата на возила и секогаш кога можете изберете го велосипедот како еколошка алтернатива. А за да знаете каде да го паркирате, проверете каде најблиску до вас има @cocacola  или @skopsko вело паркиралиште на нашата мапа линк во био.
Иако нашите ракометари не успеаја да обезбедат пласман во следната фаза, тие не ја изгубија нашата поддршка! Момци, играјте со срце до самиот крај! 🔥#handball19 #STANDOUT
Денешната „битка“ е одлучувачка! Затоа, сите ние заедно навиваме за нашите ракометари. Момци, со вас сме и во победи и во порази веќе 38 години! 🔥 #handball19 #STANDOUT
Ги бодриме нашите ракометари и во победи и во порази.👏 Момци, глава горе и играјте храбро! 🔥 Ние сме со вас во „коридата“. #handball19 #STANDOUT
По победата врз Јапонија и Бахреин нашите ракометари се спремни да се соочат со „коцкастите“, а ние сме спремни да ги бодриме до самиот крај! 👏🦁 Одиме јако момци, играјте со срце! 🔥 #handball19 #STANDOUT
Нашите лавови храбро одиграа и победија во „битката“ против Бахреин! 👏🦁 Со вас сме и во „битката“ против Хрватска! 🔥
Со победата над Јапонија нашите момци го „скршија мразот“ и покажаа тимска игра и што значи да се игра со срце! 🔥Одиме понатаму момци, со вас сме! #handball19 #STANDOUT
Дали сте спремни да ги бодриме нашите момци утре?🔥 Ние ги бодриме веќе 38 години и во победи и во порази! #handball19 #STANDOUT #ОдговорнаКонсумација
Дипломирал со просек 9,69 како првенец на генерацијата и сега е почитуван професор на Филолошкиот факултет и еден од најчитаните домашни писатели. Прочитајте повеќе за студентската приказна на писателот Венко Андоновски на линкот во био.