Животен стил

ЛЕСЕН COCA-COLA РЕЦЕПТ СО ПИЛЕШКО

Животен стил

Викендот е време кога можеме да уживаме во готвењето, но тоа не значи дека треба да поминеме часови во кујната за да направиме вкусен оброк. Ви препорачуваме едноставен и брз рецепт со пилешко месо и Coca-Cola.

Состојки за 4 лица:
1 исечено пиле
1 чаша кечап и
1 лименка кока-кола

Подготовка

Вкупно време на подготовка: 1 час и 5 мин

Посолете ги пилешките парчиња по вкус и ставете ги во тава за печење. Направете комбинација од Coca-Cola и кечап и прелијте ја течноста преку месото. Печете 1 час на температура од 170 степени или додека се направи.

Полна чаша на Instagram