Резултати од таг: забава

10 ПРАВИЛА ЗА НЕЗАБОРАВНА МАТУРСКА ВЕЧЕР

Одговорното консумирање може да ја направи разликата меѓу матурска вечер за паметење и вистинска катастрофа на која се сеќавате само матно.   Сакате да се сеќавате на секој момент од в...

23 мај 2019

ПРЕКУ ХУМОР И ЕДУКАЦИЈА СЕ ОДРЖА ЗАВРШНАТА ПРЕТСТАВА ОД ПРОЕКТОТ НА ПАКОМАК, ПИВАРА СКОПЈЕ И ХОЛАНДСКА АМБАСАДА – „ХОКУС ПОКУС, РЕЦИКЛИРАЊЕТО Е ВО ФОКУС“

Во преполната сала на Македонската Филхармонија беше одржана и третата завршна претстава на проектот наречен „Хокус покус, рециклирањето е во фокус“, кој „Пакомак“, Пивара Скопје и Холандска амбас...

12 декември 2018

ДЕТСКА ЗАБАВНА И ЕДУКАТИВНА ПРОГРАМА СО КОЈА РАСТЕА „ДЕЦАТА ОД 90-ТЕ“

Back to School! Првиот училишен ден, ме врати години наназад кога прв пат тргнав во училиште и кон сите години кога повторно се враќав во клупите. Секоја генерација носи свои предизвици и своја ма...

3 септември 2018

МУЗИЧКИ НАСТАНИ ЗА ОВА ЛЕТО КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПРОПУШТИТЕ

  Летото е веќе во полн ек, ви преостануваат неколку настани кои ќе загарантираат  ултра забавно, лето за паметење. Како сезона позната по насмевки и незаборавни доживувања, летото носи бе...

4 јули 2018

МУЗИЧКИ ЛЕТНИ ФЕСТИВАЛИ ВО МАКЕДОНИЈА КОИ МОРАТЕ ДА ГИ ПОСЕТИТЕ

Покрај екстремно високите температури, македонските лета станаа препознатливи и по организацијата на екстремно добри музички фестивали. Настани за сечиј вкус, за сите генерации, настани кои секоја...

14 јули 2017

НАД 17.000 ОСНОВЦИ УЧЕСТВУВАА ВО ПРОЕКТОТ НА ПИВАРА СКОПЈЕ ЗА БЕЗБЕДНИ И ЗДРАВИ ШКОЛСКИ ДЕНОВИ

Веќе четврта година по ред, Пивара Скопје, во соработка со општините, го реализира едукативниот проект на теми поврзaни со здравјето и безбедноста, наменет за учениците од четврто одделение. Оваа годи...

26 мај 2017

МААЛСКИОТ ДУХ

Веројатно генерациите од пред т.н. IT ера со носталгија се сеќаваат на маалските дружби, на моментите кога ги молеа своите родители за барем уште пет минути дружба со своите другaри во некој парк,...

23 ноември 2016

ПОБЕДНИЦИТЕ КОНСУМИРААТ ОДГОВОРНО – НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

Наумче Мојсовски, член на македонската ракометна репрезентација порачува: „Друштвото е најважно. Со добро друштво и добра забава нема потреба за неодговорно консумирање алкохол.” ...

19 јануари 2016

ПОБЕДНИЦИТЕ КОНСУМИРААТ ОДГОВОРНО – НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ

Наумче Мојсовски, член на македонската ракометна репрезентација порачува: "Друштвото е најважно. Со добро друштво и добра забава нема потреба за неодговорно консумирање на алкохол." ...

19 јануари 2016

ПОБЕДНИЦИТЕ КОНСУМИРААТ ОДГОВОРНО – ФИЛИП ТАЛЕСКИ

Филип Талески, член на македонската ракометна репрезентација порачува: „Внимателно одберете го друштвото и забавата која ви одговара, и секогаш консумирајте одговорно.“ ...

17 јануари 2016

ПОБЕДНИЦИТЕ КОНСУМИРААТ ОДГОВОРНО – ГОЦЕ ОЈЛЕСКИ

Гоце Ојлески, член на македонската ракометна репрезентација порачува: „Како и во спортот, и во одговорната консумација самоконтролата е многу важна. Само држи ги конците под контрола и прави ги работи...

15 јануари 2016

КОНСУМИРАЈТЕ ОДГОВОРНО

Во Пивара Скопје цврсто веруваме дека само одговорното консумирање може да ни овозможи вистинско уживање во пивото. Токму поради тоа одговорното консумирање зазема голем простор во нашата комуникаци...

23 декември 2015

“AFTER-WORK” ЗАБАВИ ЗА ЕФИКАСНИ ТИМОВИ

Ако не сите, тогаш дефинитивно најголемиот дел од нас сме многу среќни што секој ден работиме во тимови. Без разлика дали се работи за секторски или меѓусекторски проектен тим, голем дел од работнот...

20 декември 2015

ЗОШТО ПИВО ПРЕД КООПЕРАЦИЈА Е ЗАКОН

Затоа што во времето пред социјалните медиуми Кооперација беше збирната точка за сите маалски (а и не толку маалски) новости, а со по едно пиво овие муабети траеја со саати, некогаш дури и додек...

16 декември 2015

ПРОГЛАСЕНИ ПОБЕДНИЦИТЕ НА COCA-COLA ФУДБАЛСКИОТ КУП 2015

Стадионот на Работнички во Градскиот парк во Скопје денес беше домаќин на големото фудбалско финале на Coca-Cola Купот. Момчиња и девојчиња од цела Македонија, пред бројната публика и своите навивачи,...

15 мај 2015

ПОЧЕТОК НА ЧЕТВРТИОТ ПО РЕД COCA-COLA ФУДБАЛСКИ КУП

Денес во Кавадарци се одигра првиот натпревар од четвртиот по ред Coca-Cola фудбалски куп. Момчиња и девојчиња на возраст од 12 до 16 години полни со енергија и ентузијазам истрчаа на теренот и официј...

15 април 2015

COCA-COLA ТРКА НА ДЕДОМРАЗОВЦИ ЗА ЗАБАВА И ЗДРАВ ЖИВОТ

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празнувања, Пивара Скопје и Градот Скопје ја организираа трката на Дедомразовци во која учестваа над 500 луѓе од најразлична возраст. Целта на трката е низ заба...

9 декември 2014

РЕКОРД ЗА 90 ГОДИНИ СКОПСКО

На првиот ден од годинешниот Пивофест, Пивара Скопје и СКОПСКО приредија спектакл за посетителите и љубителите на пивото, скарата и одличната забава. Пивото со најдолга традиција во земјата – СКОПСКО ...

9 август 2014

МАКЕДОНИЈА ГИ ДОБИ СВОИТЕ НОВИ ФУДБАЛСКИ ЅВЕЗДИ

Денес на стадионот на Работнички во Градскиот парк во Скопје се одржаа финалните натпревари од овогодинешниоит Coca-Cola куп организиран од страна на Пивара Скопје АД и Coca-Cola, заедно со организаци...

9 јуни 2014

ЗАПОЧНУВА ОВОГОДИНЕШНИОТ COCA-COLA ФУДБАЛСКИ КУП

Coca-Cola фудбалскиот куп на Пивара Скопје АД, Coca-Cola и Отворени забавни фудбалски школи продолжува и годинава. Со одигрување на натпревари низ Македонија, учесници во турнирите во фудбал ќе бидат ...

9 мај 2014

НОВО ОСВЕТЛУВАЊЕ ЗА НОВ СЈАЈ НА ЦЕНТАРОТ НА СТРУМИЦА

СКОПСКО - еден од најсилните македонски брендови и дефинитивно најсилниот пивски бренд во земјава, донираше повеќе од 50 стилизирани канделабри кои му дадоа нова естетска вредност на центарот на Струм...

9 јули 2013

НОВО СВЕТСКО ПРИЗНАНИЕ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА СКОПСКО

Празник за сите страсни љубители на пивото СКОПСКО e годинешен добитник на 4 златни медали од Институтот за селекција на квалитет “Monde selection”, една од најрепрезентативните организации за пров...

20 јуни 2013

ПРОМОВИРАНИ ПОБЕДНИЦИТЕ НА COCA-COLA ФУДБАЛСКИОТ КУП 2013

Големото фудбалско финале го одбележа крајот на овогодинешниот Coca-Cola фудбалски куп организиран од страна на Пивара Скопје АД и Coca-Cola, заедно со организацијата „Отворени забавни фудбалски школи...

15 јуни 2013

ЗАПОЧНУВА ВТОРИОТ COCA-COLA ФУДБАЛСКИ КУП

Здрави навики за младите Пивара Скопје АД, Coca-Cola и проектот „Отворени забавни фудбалски школи“ ја продолжуваат и оваа година заедничката платформа „Coca-Cola куп“ во која се организираат турнири ...

9 мај 2013

СКОПСКО АПЕЛИРА: КОНСУМИРАЈ ОДГОВОРНО И НЕ ВОЗИ, ДОКОЛКУ ПИЕШ!

За време на Струмичкиот карневал 2013 Останувајќи верно на традицијата, секогаш дел од одличната забава, СКОПСКО и оваа година е дел од спектакуларната забава под маски што од 14-ти до 20-ти март се ...

9 март 2013

СКОПСКО СО КАМПАЊА „НЕ ВОЗИ ДОКОЛКУ ПИЕШ“

За јубилејниот Прилепски пиво фест 2012 Во согласност со својата компаниска определба за општествено одговорно делување во сите сегменти од своето работење, за време на годинешниот јубилеен Пиво фест...

20 јули 2012

ПРОМОВИРАНИ ПОБЕДНИЦИТЕ НА COCA-COLA КУПОТ

Со пригоден настан, заврши Coca-Cola куп-от организиран од „Отворени забавни фудбалски школи“, Пивара Скопје АД и Coca-Cola, заедно со проектот “Среќна заедница” реализиран со поддршка на Американскат...

5 мај 2012

COCA-COLA КУП ЗА ПРОМОЦИЈА НА СПОРТСКИОТ ДУХ И АКТИВНИОТ ЖИВОТ КАЈ МЛАДИТЕ

Во пресрет на Европското првенство во фудбал 2012, Пивара Скопје АД, Coca-Cola и проектот „Отворени забавни фудбалски школи“ организираат турнири во фудбал и други спортски активности под заедничка пл...

1 мај 2012

УСПЕШЕН СТАРТ НА ПРАЗНИКОТ НА ПИВОТО И ДОБРАТА ЗАБАВА

Отворен ПИВОЛЕНД 2011 СКОПСКО и оваа година е генерален спонзор на фестивалот на пивото Пиволенд 2011, кој синоќа беше свечено отворен, а ќе трае до 4-ти септември, на новата локација – платото пре...

1 септември 2011

СВЕТСКАТА РОК ЛЕГЕНДА БИЛИ АЈДОЛ НА СКОПСКОТО КАЛЕ, БЛАГОДАРЕНИЕ НА СКОПСКО

Скопје, 11-ти јуни 2010 – СКОПСКО останува доследно во својата мисија да им овозможи на граѓаните на Република Македонија и на главниот град, несекојдневни и незаборавни музички доживувања, преку гост...

30 септември 2010

СКОПСКО – ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР НА ПИВОЛЕНД 2010

Вкусот на урбаната забава Спој на добра музика и квалитетно пиво Од 15-ти до 19-ти септември тврдината Кале и старата скопска чаршија стануваат центар на светот за љубителите на пивото и добрата заба...

14 септември 2010

ОХРИД ПИВО ФЕСТ – УРБАНА ЗАБАВА СО КВАЛИТЕТНО ПИВО И БОГАТ МУЗИЧКИ ИЗБОР

Збогатување на охридската туристичка понуда Од 30-ти јули до први август годинава на Билјанини извори во Охрид за прв пат ќе се одржи Охрид пиво фест во организација на „Урбан денс“. Богатата музич...

30 јули 2010

СКОПСКО – ОФИЦИЈАЛЕН ПИЈАЛАК НА СКОПЈЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛОТ 2010

Вкусот на моќниот џез За годинешното 29-то издание на Скопскиот џез фестивал, Пивара Скопје промовираше и специјално пакување на СКОПСКО со уникатна етикета која го симболизира нераскинливиот спој ...

18 февруари 2010

Полна чаша на Instagram