Резултати од таг: задоволство

КОРЕКТНИОТ И ФЕР ОДНОС КОЈ ГО ИМАМЕ СО КУПУВАЧИТЕ И ПОТРОШУВАЧИТЕ Е РЕЗУЛТАТ НА КВАЛИТЕТНА И ПОСТОЈАНА ЕДУКАЦИЈА НА ПРОДАЖНИОТ ТИМ НА ПИВАРА СКОПЈЕ

Љирим Мифтари му се приклучува на тимот на Пивара Скопје во 2002 година и оттогаш неговиот кариерен пат се движи во нагорна линија.  Како Тренер за обука на продажниот тим на Пивара Скопје, постој...

22 ноември 2018

СРЕЌНА СУМ ШТО СУМ ДЕЛ ОД КОМПАНИЈА КОЈА ВРАБОТЕНИТЕ ГИ СМЕТА ЗА КЛУЧНИ ЗА СВОЈОТ УСПЕХ – ОЛИВЕРА ДАНЕВСКА МИТАНОСКИ – МЕНАЏЕР ЗА ГРИЖА НА КУПУВАЧИ

“Како и сите млади кои сонуваа да работат за една од најдобрите компании во Македонија, и јас копнеев да добијам таква шанса. Еден повик од HR службата на Пивара Скопје ја прекина мојата потрага п...

22 март 2018

ДА НАЗДРАВИМЕ СО ЛАШКО НАТОЧЕНО ВО ПИВАРА СКОПЈЕ

Пивото со најдолга традиција и препознатливост на Балканот – Лашко Златорог - станува дел од широката палета на пивски брендови на Пивара Скопје. Лашко е легендарно пиво со повеќе од 190 годишна ис...

17 март 2017

СЕКОЈА ХРАНА ИМА СВОЈ ПАР МЕЃУ ПИЈАЛАЦИТЕ, НО ПИВОТО Е ПОСЕБНО, ТОА МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА СО СЕКОЕ ЈАДЕЊЕ

Велат, храната е дар од боговите. Но, храната е всушност дар од големите мајстори на кујната. На првиот интернационален гастрономски натпревар кој се одржа во Скопје, имавме можност да го запознае...

23 ноември 2016

МАРКЕТИНГ-АГЕНЦИИТЕ МОРА ДА „ДИШАТ“ СО БРЕНДОТ

Јавноста ја познава како новиот директор на маркетинг-агенцијата „Меккен“ во Скопје,  колегите ја опишуваат како позитивна и ведра личност, а клиентите како професионалец со кого е задоволство да ...

24 јануари 2016

РАКОМЕТОТ БАРА ЖРТВА, НО УСПЕВАМ ДА ВОСПОСТАВАМ БАЛАНС

„Балерина со големина на мечка. Одличен играч.” Со овие зборови познатиот спортски коментатор на ЕХФ Том‘О Бранагејн го опиша нашиот Стојанче Стоилов, гледајќи како одлично се справува со противни...

30 декември 2015

ЛИДЕРИТЕ НОСАТ ВОЗБУДА НА ПАЗАРОТ

„Ми го разубавивте денот“, ова беше коментарот на еден од нашите потрошувачи на објавата дека го лансираме новото СКОПСКО Темно. Во тој момент сфатив дека имаме одличен производ кој ќе постигне голе...

23 декември 2015

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА: ТЕМНО ПИВО СО ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ

Секоја чаша има своја чинија. Ние ви предлагаме темно пиво со чоколаден колач.   ...

22 декември 2015

ИНТЕРЕСНИ БАРОВИ И КЛУБОВИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Ако се завртам и ако погледнам наназад, ќе се изненадам колку брзо помина половина година откако дојдов во Пивара и во Македонија. Јас му се придружив на продажниот тим на Пивара Скопје од Coca-Cola...

20 декември 2015

ШТО Е ПОСТАРО, ПАСТРМАЈЛИЈАТА ИЛИ ДЕБАТАТА ЗА НЕЈЗИНОТО ПОТЕКЛО?

Пастрмајлија. Превкусен македонски традиционален специјалитет. Се јаде топла и, по некое правило (кое не го почитуваат баш сите, само во месеците кои во своето име ја содржат буквата „р“). Направена...

18 декември 2015

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА: СКОПСКО RADLER СО ПЕЧУРКИ ВО КРЕМ СОС

Секоја чаша има своја чинија. Ние ви предлагаме СКОПСКО Радлер со печурки во крем сос.   ...

17 декември 2015

ВКУСОТ НА МАКЕДОНИЈА

Дел од нашата многувековна култура е уметноста која ја создаваме во кујната, уметност во која уживаме со огромен апетит. Македонија може да се гордее со традиционалната кујна создадена како оригинал...

16 декември 2015

АКТИВНИ НА РАБОТА

Работењето во канцеларија се поврзува со стерилна средина во која не се слуша ништо освен звукот на тастатурите и тивките воздишки на вработените, кои по некоја случајност ги мразат понеделниците, о...

16 декември 2015

НАШИТЕ ГОСТИ СЕ СЕКОГАШ НА ПРВО МЕСТО

Целосно посветена на својот ресторан „Аквариус“ во Струга, но секогаш тука и за своето семејство, Валентина Мустафа е вистински пример за тоа како една жена треба да воспостави баланс помеѓу својо...

14 декември 2015

ПРАВИМЕ СÈ ДА ОБЕЗБЕДИМЕ ЗДРАВИ И БЕЗБЕДНИ ШКОЛСКИ ДЕНОВИ

И во 2015 година, поточно на Меѓународниот ден за безбедност и здравје при работа (28 април), Пивара Скопје продолжи со реализација на проектот преку кој 1.500 ученици беа едуцирани за здравјето и...

14 декември 2015

КАКО ДО УСПЕШНА ИНТЕРНАЦИОНАЛНА КАРИЕРА?

Димитар Андонов е вработен во The Coca-Cola Company како главен менаџер на франшиза одговорен за српскиот, црногорскиот, македонскиот и косовскиот пазар. Во The Coca-Cola Company е веќе 16 години ...

10 декември 2015

СКОПСКО – ОФИЦИЈАЛЕН ПИЈАЛАК НА СКОПЈЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛОТ 2010

Вкусот на моќниот џез За годинешното 29-то издание на Скопскиот џез фестивал, Пивара Скопје промовираше и специјално пакување на СКОПСКО со уникатна етикета која го симболизира нераскинливиот спој ...

18 февруари 2010

Полна чаша на Instagram