Резултати од таг: поддршка

ПОСВЕТЕНОСТА НА РАБОТАТА Е КЛУЧ ЗА УСПЕХ

Основен предизвик со кој се соочуваме секој работен ден е да обезбедиме постојан квалитет на нашите производи, а потрошувачите од нас тоа и го очекуваат и заслужуваат тоа да го добијат во секое на...

7 јуни 2019

АМЧАМ СОБРА 1.500.000 ДЕНАРИ ЗА ОПШТЕСТВЕНО КОРИСНИ ПРОЕКТИ

Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам, бизнис заедница на 130 од најголемите компании во земјава, организираше настан за собирање финансиски средства насловен како Социјална берза, ...

10 април 2019

ЗОРЕ СПАСОВСКА – ГОДИНАВА ПРОСЛАВУВАМ 40 ГОДИНИ РАБОТА ВО ПИВАРА СКОПЈЕ – КОМПАНИЈАТА Е МОЈОТ ВТОР ДОМ

Четири децении во Пивара Скопје, исполнети со предизвици и промена на неколку позиции е доказ дека Пивара Скопје е компанија која се грижи за своите вработени и нивниот личен и кариерен развој, ве...

18 март 2019

ВРАБОТЕНИТЕ ОД ПИВАРА СКОПЈЕ НА ЗАЕДНИЧКО КНИЖЕВНО МАТИНЕ СО МЛАДИТЕ ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО

Вработените од Пивара Скопје и младите од СОС Детско Село на заедничко дружење со низа активности го одбележаа годинешниот Меѓународен ден на жената – 8-ми Mарт. „Среќни сме што повторно имаме ...

8 март 2019

ПИВАРА СКОПЈЕ – ЛИДЕР ВО ПОСТИГНУВАЊЕ НА ЦЕЛИТЕ ЗА ОДРЖЛИВ РАЗВОЈ

Пивара Скопје ја доби годинешната награда „Предводници на Целите за одржлив развој“ на Обединетите Нации. Со наградата која се доделува во рамки на Проектот „Градење меѓусекторски партнерства за о...

28 февруари 2019

УЧИМЕ ЕДНИ ОД ДРУГИ, ВЗАЕМНО СЕ ПОДДРЖУВАМЕ, А ПОРАДИ ОДЛИЧНАТА КОМУНИКАЦИЈА РАБОТАТА СЕКОГАШ ЈА ЗАВРШУВАМЕ УСПЕШНО

„Под поимот Пиварец подразбирам искрен човек кој има самопочит и почит кон другите, добра соработка и комуникација со сите, кој е посветен на својата работа, несебичен, издржлив и има верба во себ...

4 февруари 2019

УШТЕ ЕДНА ВОЛОНТЕРСКА АКЦИЈА НА ВРАБОТЕНИТЕ ОД ПИВАРА СКОПЈЕ ВО СОС ДЕТСКО СЕЛО

Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија. На заедничкото дружење, децата од СОС...

27 декември 2018

ПИВАРА СКОПЈЕ ЛАНСИРАШЕ ДИГИТАЛНА ПЛАТФОРМА ЗА ЕДУКАЦИЈА НА МЛАДИ ЗА ПОЛЕСНО ВРАБОТУВАЊЕ

Пивара Скопје креираше нова дигиталната платформа која ќе им овозможи на дополнителен број млади невработени лица, особено на оние што живеат надвор од Скопје, по електронски пат, да ја  поминат б...

29 ноември 2018

СРЕЌНА СУМ ШТО СУМ ДЕЛ ОД КОМПАНИЈА КОЈА ВРАБОТЕНИТЕ ГИ СМЕТА ЗА КЛУЧНИ ЗА СВОЈОТ УСПЕХ – ОЛИВЕРА ДАНЕВСКА МИТАНОСКИ – МЕНАЏЕР ЗА ГРИЖА НА КУПУВАЧИ

“Како и сите млади кои сонуваа да работат за една од најдобрите компании во Македонија, и јас копнеев да добијам таква шанса. Еден повик од HR службата на Пивара Скопје ја прекина мојата потрага п...

22 март 2018

НАШЕТО ПРАКТИКАНТСКО ИСКУСТВО ВО ПИВАРА СКОПЈЕ

По цели два месеци поминати во Пивара Скопје, си заминавме побогати за едно големо искуство. И двајцата бевме практиканти во Секторот за односи со јавност и комуникации под менторство на Менаџерот...

19 октомври 2017

„COCA-COLA АКТИВНА ЗОНА“ И ЗА ГОСТИВАРЦИ

Гостивар од вчера стана дел од големиот проект на Coca-Cola и Пивара Скопје наречен „Coca-Cola Активни зони“. Во доцните попладневни часови, во присуство на голем број граѓани, спортисти, рекреати...

11 август 2017

КУМАНОВО ДОБИ СПОРТСКО-РЕКРЕАТИВНА ЗОНА – ДОНАЦИЈА ОД ПИВАРА СКОПЈЕ И КОМПАНИЈАТА COCA-COLA

Во Куманово официјално беше отворена седмата „Coca-Cola Активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola, за промоција на активниот начин на живот и добр...

24 јули 2017

ПИВАРА СКОПЈЕ И КОМПАНИЈАТА COCA-COLA ОТВОРИЈА АКТИВНА ЗОНА ВО ШТИП

Во Штип е отворена „Coca-Cola Активна зона“, донација од Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola, со што, всушност, започна вториот циклус од долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Coca-...

17 јули 2017

ВОЛОНТЕРСКА АКЦИЈА НА ЖЕНИТЕ ОД ПИВАРА СКОПЈЕ ВО СОС ДЕТСКО СЕЛО

Имајќи ја како мотив моќта на жената во современото општество, а уште повеќе, улогата на жените вработени во Пивара Скопје кои редовно ги поддржуваат општествено одговорните проекти на компанијата, во...

8 март 2017

ЈУБИЛЕЈНО ПРИЗНАНИЕ ЗА ПИВАРА СКОПЈЕ ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО

На свечената церемонија која СОС Детското Село ја одржа по повод јубилејот, 15 години од своето постоење, на Пивара Скопје и беше доделена јубилејна плакета во знак на благодарност за континуираната и...

14 декември 2016

НАШАТА ОПРЕДЕЛБА ДА ЈА ПРОМОВИРАМЕ НЕДЕЛАТА ЗА БЕЗБЕДНОСТ И ЗДРАВЈЕ ПРИ РАБОТА

Создавањето и одржувањето безбедна и здрава работна средина е неразделен, суштински дел од компаниската култура на Пивара Скопје и политиката на развој која ние ја негуваме. Да се сосредоточува вним...

20 декември 2015

НАШАТА СТРАТЕШКА ОПРЕДЕЛБА ЗА СОЛИДАРНОСТ И ХУМАНОСТ

“Секој од нас чувствува дека она што го прави е само една капка во океанот. Но ако не правиме ништо, океанот ќе биде посиромашен за таа една капка.” Мајка Тереза Скопје, 26 август 1910 – Кал...

20 декември 2015

САКАМЕ СЕКОЈ ГРАЃАНИН ДА СЕ ЧУВСТВУВА НЕПРИЈАТНО АКО НЕ СЕЛЕКТИРА ОТПАД

Сигурно барем еднаш секој од вас забележал една од таблите поставени пред повеќе кафулиња, ресторани и продавници низ Македонија, кои ве потсетуваат дека рециклирањето е ваша обврска со која си по...

17 декември 2015

“МАКЕДОНСКОТО СРЦЕ ЧУКА ВО 7/8” Е МУЗИЧКА ПОСВЕТА ЗА НАШАТА ЗЕМЈА

Задачата да смислиш вовед за интервју со Гарабет Тавитјан е истовремено лесна, но и многу тешка обврска. Лесна затоа што комуникацијата со него тече толку мазно, што мислиш дека го познаваш цел жи...

3 декември 2015

ДЕН ЗА ОДГОВОРНА КОНСУМАЦИЈА

На 18 Септември во Пивара Скопје го одбележавме меѓународниот “Ден за одговорна консумација”. Кампањата има за цел да ја подигне свесноста за одговорна консумација и нашата обврска како компанија за п...

18 септември 2015

ПИВАРА СКОПЈЕ СО ТРАДИЦИОНАЛНА ПОДДРШКА НА ГАЛИЧКА СВАДБА

Овогодишното, 42-ро издание на Галичка свадба традиционално се одржа на Петровден (11-ти јули, 2015) во Галичник каде на едно место дојдоа илјадници посетители од земјава и странство, кои одново беа с...

11 јули 2015

ПРОГЛАСЕНИ ПОБЕДНИЦИТЕ НА COCA-COLA ФУДБАЛСКИОТ КУП 2015

Стадионот на Работнички во Градскиот парк во Скопје денес беше домаќин на големото фудбалско финале на Coca-Cola Купот. Момчиња и девојчиња од цела Македонија, пред бројната публика и своите навивачи,...

15 мај 2015

ПОЧЕТОК НА ЧЕТВРТИОТ ПО РЕД COCA-COLA ФУДБАЛСКИ КУП

Денес во Кавадарци се одигра првиот натпревар од четвртиот по ред Coca-Cola фудбалски куп. Момчиња и девојчиња на возраст од 12 до 16 години полни со енергија и ентузијазам истрчаа на теренот и официј...

15 април 2015

ЕДЕН Е ГАЛИЧНИК, ЕДНО Е СКОПСКО!

И годинава, 41-ва по ред, СКОПСКО е нераскинлив дел од „Галичка свадба“ – единствената културно-сценска манифестација од ваков вид во земјава и пошироко Добро е познато дека ниедна прослава, а посе...

12 јули 2014

МАКЕДОНИЈА ГИ ДОБИ СВОИТЕ НОВИ ФУДБАЛСКИ ЅВЕЗДИ

Денес на стадионот на Работнички во Градскиот парк во Скопје се одржаа финалните натпревари од овогодинешниоит Coca-Cola куп организиран од страна на Пивара Скопје АД и Coca-Cola, заедно со организаци...

9 јуни 2014

ДРЕСОВИ СО ПОРАКИ ЗА УСПЕХ ЗА РАКОМЕТАРИТЕ

Вистинските навивачи на македонскиот ракометен тим предводени од СКОПСКО и Пивара Скопје, со пораки за добар настап и успех, ги испратија репрезентативците на Европскиот шампионат во Данска што започн...

9 јануари 2014

СКОПСКО И ГАЛИЧКА СВАДБА – СПОЈ НА ДВЕ АВТЕНТИЧНИ ПРИКАЗНИ И ТРАДИЦИИ

Галичките свадбари и посетителите на единствената културно-сценска манифестација од ваков вид на овие простори и оваа година ќе наздрават со СКОПСКО Покрај финансиската поддршка за организацијата на ...

5 јули 2013

ДВА МИЛИОНА СРЦА БИЈАТ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ

Големо навивачко платно со пораки од СКОПСКО и фановите Како што му доликува на верниот пријател на ракометот и на македонскиот спорт, СКОПСКО и неговите фанови, со пораки за добар настап, ги испра...

12 јануари 2012

ПОДДРШКА НА ПИВАРА СКОПЈЕ АД ЗА МЛАДИНСКОТО БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА НА ПЕСОК

Пивара Скопје АД е меѓу главните спонзори на годинешното Младинско балканско првенство во одбојка на песок за мажи и жени, кое претстојниов викенд, од 12-ти до 14-ти август, се одржува во Штип. „Пи...

9 август 2011

ПАРТНЕРСТВО ЗА ПОДДРШКА НА УМЕТНОСТА

Пивара Скопје АД е партнер на годинешниот, 9-ти по ред, Интернационалнен театарски фестивал “Актерот на Европа”, кој во периодот од 6-ти до 11-ти јули оваа година ќе се одржи во Преспа. Фестивалот ...

2 јули 2011

COCA-COLA ОСНОВА ФОНД ВРЕДЕН 31 МИЛ. ДОЛАРИ ЗА ОБНОВА НА ЈАПОНИЈА

Системот на Coca-Cola, чиј дел е Пивара Скопје АД, се приклучи кон хуманитарните активности наменети за помош и обнoва на погодените подрачја од катастрофалниот земјотрес и цунами во Јапонија Компа...

5 април 2011

Полна чаша на Instagram