Резултати од таг: Полна Чаша

ОТКАКО ЌЕ ГО ДОЖИВЕЕТЕ ПРВОТО ЛЕТАЧКО ИСКУСТВО, ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ЧЕКОРИТЕ ПО ЗЕМЈАТА СО ПОГЛЕД СВРТЕН КОН НЕБОТО

Не постои ниту едно друго искуство кое нуди уникатна комбинација на возбуда и спокој. Од глетката остануваш без здив, пред тебе знаменитости и чуда на природата, земјата од нова и една поинаква пе...

15 август 2017

ПРАШАЊА КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОСТАВИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ИНТЕРВЈУ ЗА ДА СЕ ИСКАЧИТЕ НА ВРВОТ НА ЛИСТАТА

За време на интервјуто за работа во најголем дел од времето кандидатите за работната позиција се оние кои одговараат на прашањата на интервјуерите. Токму затоа од особено значење е добро да се под...

18 ноември 2016

10 ФАКТИ ЗА COCA-COLA ШИШЕТО

1915 За да се спречат имитаторите, контурите на Coca-Cola шишето кои се сега веќе добро познати, биле патентирани уште во 1915 година од страна на Root Glass Company во Индијана. Пред да биде нап...

14 ноември 2016

РАБОТИ НА КОИ ТРЕБА ДА ВНИМАВАТЕ ПРИ ИНТЕРВЈУТО ЗА РАБОТА

Процесот од аплицирање за одредена работна позиција па сѐ до донесувањето на финалната одлука се состои од повеќе фази. Секако , една од најважните е интервјуто за работа. Тоа се „вашите 5 минути“...

25 октомври 2016

ЛЕСЕН COCA-COLA РЕЦЕПТ СО ПИЛЕШКО

Викендот е време кога можеме да уживаме во готвењето, но тоа не значи дека треба да поминеме часови во кујната за да направиме вкусен оброк. Ви препорачуваме едноставен и брз рецепт со пилешко мес...

20 октомври 2016

ВО ВОЗЕЊЕТО НЕМА ПОБЕДА ИЛИ ПОРАЗ, НАЈГОЛЕМАТА ПОБЕДА Е ДА БИДЕШ ОДГОВОРЕН И УМЕРЕН ЗА ДА СТИГНЕШ ЖИВ ДО ЦЕЛТА

На поканата за интервју за Полна Чаша, новиот идол на младите генерации автомобилскиот првак со 10 национални шампионски титули на домашните првенства и двократен Европски шампион на ридски патеки...

15 септември 2016

10 СОВЕТИ ЗА ОДГОВОРНA КОНСУМАЦИЈА НА АЛКОХОЛ

Храна. Не пијте на празен стомак. Пред да почнете со пиење помеѓу пијалаците секогаш јадете храна што содржи јаглехидрати. Јадењето ја успорува апсорпцијата на алкохолот и ви дава повеќе енергија ...

14 септември 2016

10 ВАЖНИ ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ ЗА ОДГОВОРНА КОНСУМАЦИЈА НА АЛКОХОЛ 

Дали алкохолот на жените им делува различно од мажите? Едноставниот одговор е да. Консумирање на исти количини алкохол води до помало ниво на алкохол во крвта кај мажите отколку кај жените. Маж...

12 септември 2016

ВРЕЛО Е ЕДНА ОД НАЈГОЛЕМИТЕ И НАЈУБАВИТЕ ПЕШТЕРИ КОИ СУМ ГИ ВИДЕЛ 

  Полскиот спелеолошки нуркач Кшиштоф Старнавски кој денес се спушти во пештерата Врело на eзерото Матка на длабочина од 230 метри и со тоа го собори рекордот од 212 метри поставен во 2010, ...

2 септември 2016

МОТОРЏИСТВОТО ПОДРАЗБИРА ОДГОВОРНО ВОЗЕЊЕ И БЕЗУСЛОВНО ПОЧИТУВАЊЕ НА ПРАВИЛАТА 

Годинава, по десетти пат во организација на мото клубот “Ноќни Волци” од 26 до 28 август на Скопското Кале се одржува традиционалниот интернационален Мотофест. Во пресрет на фестивалот, ексклузивн...

26 август 2016

СЕМЕЈСТВО СО ИСТОРИЈА: УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ПРАВЕЊЕТО НА ЦРЕШОВОТО ТОПЧЕ И БОЧВИ ЗА ПИВАРА СКОПЈЕ

Кога ќе отидете во Крушево, кого и да прашате од старите Крушевчани, секој со гордост во гласот ќе ви раскаже по нешто за своите славни претци од Илинденска епопеја и нивната борба за слобода и оп...

1 август 2016

Полна чаша на Instagram