Резултати од таг: тим

ОГЛАС ЗА РАБОТА: КОМЕРЦИЈАЛИСТ – УНАПРЕДУВАЧ НА ПАЗАРОТ ЗА БИТОЛА

Работна позиција исполнета со комуникација, предизвици, проектни и работни задачи и можности како за личен така и за кариерен развој.   Што е тоа што го бараме: Висока стручна подготовка (В...

16 јули 2019

ПОСВЕТЕНОСТА НА РАБОТАТА Е КЛУЧ ЗА УСПЕХ

Основен предизвик со кој се соочуваме секој работен ден е да обезбедиме постојан квалитет на нашите производи, а потрошувачите од нас тоа и го очекуваат и заслужуваат тоа да го добијат во секое на...

7 јуни 2019

ПРВО МЕСТО ЗА ПИВАРА СКОПЈЕ НА 17-ТИОТ ХУМАНИТАРЕН АМАТЕРСКИ ВЕЛЕСЛАЛОМ ВО МАВРОВО

Снежана Савиќ Димовска, менаџер за правни работи во Пивара Скопје го освои првото место на 17-тиот Хуманитарен аматерски велеслалом во Маврово. Дел од овој велеслалом беше и тимот на #Пиварци, кои...

20 февруари 2019

ОГЛАС ЗА РАБОТА: КООРДИНАТОР ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

Работна позиција исполнета со предизвици, проектни и работни задачи, наменски обуки и можност за личен и кариерен развој.   Што е тоа што го бараме: Висока стручна подготовка ВСП (Факултет ...

28 јануари 2019

„ПО СКАЛИЛАТА НА УСПЕХОТ“ – БИДЕТЕ ЉУБОПИТНИ, ИСТРАЈНИ И ПОСВЕТЕНИ – ФОРМУЛАТА ЗА УСПЕХ НА СНЕЖАНА САВИЌ ДИМОВСКА, МЕНАЏЕР ЗА ПРАВНИ РАБОТИ ВО ПИВАРА СКОПЈЕ

Нивните лични квалитети им донеле голем професионален успех. Денес тие се членови на менаџерски тимови и ги водат најуспешните компании во земјава. Ова се приказните на успешните Македонци што ќе ...

6 декември 2018

КОРЕКТНИОТ И ФЕР ОДНОС КОЈ ГО ИМАМЕ СО КУПУВАЧИТЕ И ПОТРОШУВАЧИТЕ Е РЕЗУЛТАТ НА КВАЛИТЕТНА И ПОСТОЈАНА ЕДУКАЦИЈА НА ПРОДАЖНИОТ ТИМ НА ПИВАРА СКОПЈЕ

Љирим Мифтари му се приклучува на тимот на Пивара Скопје во 2002 година и оттогаш неговиот кариерен пат се движи во нагорна линија.  Како Тренер за обука на продажниот тим на Пивара Скопје, постој...

22 ноември 2018

„RISE“ – ПРОГРАМА ЗА МЕНАЏМЕНТ ОБУКА

Програмата е наменета за талентирани дипломци со цел да го ослободат нивниот потенцијал и да прераснат во наредната генерација лидери на ПИВАРА СКОПЈЕ; Програмата претставува мешавина на твои...

20 јуни 2018

ИНВЕСТИРАЊЕТО ВО ПРОФЕСИОНАЛНИОТ РАЗВОЈ НА ВРАБОТЕНИТЕ Е НАШ ПРИОРИТЕТ

Глобалните системи со своите стандарди, процеси и постојано усовршување на начините на работа ни помагаат успешно да го контролираме и да го одржиме највисокото ниво во нашето работење и да ги спр...

23 мај 2018

УСПЕШНИТЕ ЖЕНИ ВО ПИВАРА СКОПЈЕ СЕ ДОКАЗ ДЕКА НИЕ ЖЕНИТЕ ВО НИШТО НЕ ЗАОСТАНУВАМЕ НА ДЕЛОВЕН ПЛАН ЗАД ПРИПАДНИЦИТЕ НА СПРОТИВНИОТ ПОЛ – ОЉА ГИГОВА – ТИМ ЛИДЕР НА ФАКТУРНО ОДДЕЛЕНИЕ

“Со оглед на фактот дека рано започнав да работам, јас практично растев и созревав како личност во оваа компанија која ја чуствувам како втор дом, а моите колеги Пиварци како второ семејство”- вел...

9 март 2018

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ СЕ НАЈГОЛЕМАТА СПОРТСКА СЦЕНА И СОН НА СЕКОЈ СПОРТИСТ – САЊА СПАСОВСКА

Во постојана потрага по нова авантура, јурејќи по бескрајните снежни терени со својот сноуборд, Сања Спасовска е вистински вљубеник во планините и недопрената природа. Вели дека секоја планина е п...

23 февруари 2018

НАСЛЕДСТВОТО КОЕ ГЕНЕРАЦИИТЕ ПРЕД МЕНЕ ГО ОСТАВИЛЕ ЗАД СКОПСКО БЕШЕ И СЀ УШТЕ Е ОСНОВНА СУПСТАНЦА ВО МОЈОТ КРЕАТИВЕН ПРИСТАП

Работам уште од тинејџерските денови. Како средношколец работев хонорарно на разни промоции, како дел од промо тимовите на маркетинг агенциите. Уште тогаш ја почуствував магијата на маркетингот и ...

23 февруари 2018

ГЕНЕРАЛНИОТ ДИРЕКТОР НА ПИВАРА СКОПЈЕ ЈОВАН РАДОСАВЉЕВИЌ ГОСТИН НА 23-ТОТО БИЗНИС КАФЕ МАКЕДОНИЈА

Генералниот директор на Пивара Скопје, Јован Радосављевиќ беше гостин на 23-тото издание на Бизнис Кафе Македонија кое се одржа на 17 мај во “Брик бар” во Хотелот Парк во Скопје, а на кое присуствуваа...

18 мај 2017

ГИ ЗНАЕТЕ ЛИ ХЕРОИТЕ МЕЃУ НАС?

Искра Донева e писател, мотиватор, лидер и страстен љубител на животот, од своето раѓање води битка со церебрална парализа, но нејзината приказна е сведоштво дека ниту една состојба или ситуација ...

2 декември 2016

КОИ СЕ ПРЕДИЗВИЦИТЕ И ШТО СÈ МОЖЕ ДА НАУЧИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ВАШАТА ПРАКСА ВО ПИВАРА СКОПЈЕ

Барајќи практикантска работа која би им помогнала да ги прошират своите гледишта во однос на работењето во корпоративниот свет, Сенека Рејси и Александра Новеска ја искористија можноста која Пивара ...

3 март 2016

ЛИЧНИ ВЕШТИНИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОСЕДУВА СЕКОЈ ПРАКТИКАНТ

  Во денешната брза и динамична деловна средина организациите имаат сè поголема потреба од кандидати кои се целосно подготвени да ги преземат и успешно да ги извршуваат работните обврски што г...

25 февруари 2016

НАШИТЕ ЛУЃЕ: НАДИЦА И МОНИКА

  Запознајте ги и другите наши луѓе....

24 декември 2015

“AFTER-WORK” ЗАБАВИ ЗА ЕФИКАСНИ ТИМОВИ

Ако не сите, тогаш дефинитивно најголемиот дел од нас сме многу среќни што секој ден работиме во тимови. Без разлика дали се работи за секторски или меѓусекторски проектен тим, голем дел од работнот...

20 декември 2015

COCA-COLA CUP 2015

Замислете како за момент ги отворате очите и гледате насекаде околу себе контролиран хаос. Целиот стадион обоен од црвено-бели дресови на голем број млади момчиња и девојчиња кои во еден глас ги пеа...

20 декември 2015

ПРАВЕН ТИМ

Нашиот правен тим се грижи за тоа компанијата да дејствува транспарентно и одговорно, притоа целосно почитувајќи го локалното законодавство и нашите корпоративни стандарди. Овој тим се занимава со по...

17 декември 2015

ФИНАНСИИ

Тимот на Пивара Скопје одговорен за финансиите е високопрофесионален, ориентиран кон постигнување резултати и силно фокусиран на постигнување финансиска стабилност и раст. Улогата на овој тим е да ги ...

17 декември 2015

ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

Во Пивара Скопје имаме разновиден тим од високообучени професионалци со чиј професионален раст и развој управува тимот за човечки ресурси. Ние сме организација која се фокусира на перформансите и учењ...

17 декември 2015

СИНЏИР НА СНАБДУВАЊЕ

Овој тим се грижи за тоа секоја алка од синџирот, од набавката на суровини за Пивара Скопје до испораката на свежи и висококвалитетни производи до нашите потрошувачи, да функционира совршено. Произво...

17 декември 2015

ОДНОСИ СО ЈАВНОСТА И КОМУНИКАЦИЈА

Тимот за јавни работи и комуникации го поддржува одржливиот деловен раст на Пивара Скопје преку влијаење и обликување на мислењето на сите засегнати страни. Тоа значи ефикасни комуникации со државните...

17 декември 2015

КОМЕРЦИЈА

Нашиот тим кој работи во комерција, а поточно маркетинг-тимот, е одговорен за градење силни пивски брендови преку истражување на пазарот, потрошувачите, креирање иновации ориентирани кон потрошувачите...

17 декември 2015

МЛАДИТЕ ТРЕБА ДА СЕ ДРЖАТ ДО СОНОТ ЗА КОЈ МЕЧТААТ

Сара Ристовска има само 19 години, но веќе може да се пофали дека е дел од првиот тим на женската ракометна репрезентација на Македонија, а  доби и признание „дебитант“ на колото со учество во Лиг...

14 декември 2015

КАМПАЊА ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ПАТИШТАТА

За секој живот постои лична, но и колективна одговорност - ова не е само напишана изрека која некаде ќе ја прочитате или некој ќе ви ја каже, туку порака која треба сите да ја земеме со голема одгов...

10 декември 2015

ЗАПОЧНУВА ОВОГОДИНЕШНИОТ COCA-COLA ФУДБАЛСКИ КУП

Coca-Cola фудбалскиот куп на Пивара Скопје АД, Coca-Cola и Отворени забавни фудбалски школи продолжува и годинава. Со одигрување на натпревари низ Македонија, учесници во турнирите во фудбал ќе бидат ...

9 мај 2014

ДРЕСОВИ СО ПОРАКИ ЗА УСПЕХ ЗА РАКОМЕТАРИТЕ

Вистинските навивачи на македонскиот ракометен тим предводени од СКОПСКО и Пивара Скопје, со пораки за добар настап и успех, ги испратија репрезентативците на Европскиот шампионат во Данска што започн...

9 јануари 2014

РФМ И СКОПСКО ОРГАНИЗИРАА „СРЕДБА НА ГЕНЕРАЦИИТЕ“ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ НА ПОЗИТИВНАТА ЕНЕРГИЈА

Во пресрет на Европското првенство во ракомет На свечената церемонија во СРЦ Кале на иницијатива на РФМ и СКОПСКО се одржа „Средба на генерациите“ на која им е оддадена почит на сите што во изминатит...

19 декември 2011

ЗАЕДНО ДО НОВИ ГОЛЕМИ ПОБЕДИ

Во пресрет на Европското првенство во ракомет 2012, СКОПСКО ја продолжува поддршката на македонскиот ракомет која непрекинато трае во изминатите 30-ина години. Заедно со многубројните фанови, СКОПСКО ...

25 октомври 2011

МАКЕДОНИЈА ИСПРАТИ ПОРАКА ЗА СРЕЌА КОН СВЕТОТ

Преку Амбасадорите на среќата на Coca-Cola Големо срце во форма на сонце кое зрачи кон целиот свет доминира на специјално дизајнираното шише од Coca-Cola кое членовите на Експедиција 206 го добија ...

16 јуни 2010

МАКЕДОНИЈА НАЈВИСОКО РАНГИРАНА ВО СВЕТОТ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА COCA-COLA ПРОИЗВОДИТЕ

Претставниците на Coca-Cola компанијата и дадоа признание на Пивара Скопје АД за постигнат најдобар индекс за квалитет на производите во светот за 2008 година Скопје, 16 јуни 2009 – Пивара Скопје А...

16 јуни 2009

Полна чаша на Instagram