Резултати од таг: брендови

„ЗЛАТНА БУБАМАРА„ НАЗДРАВИ ЗА 95 ГОДИНИ СКОПСКО

Неизоставен дел од најновото издание на популарното шоу „Златна Бубамара на популарноста“ беше и еден од најпознатите домашни брендови – СКОПСКО, кој оваа година прославува 95 години. Во оваа п...

26 февруари 2019

ПИВАРА СКОПЈЕ ДОМАЌИН НА ДВАНАЕСЕТТОТО ИЗДАНИЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ

Дванаесеттиот Октоберфест во организација на Македонско-Германското стопанско здружение вчера беше отворен на традиционален начин на кој се отвора и Октоберфест во Минхен. Чепот на првото буре со ...

5 октомври 2018

ПИВАРА СКОПЈЕ ДОМАЌИН НА ЕДИНАЕСЕТТОТО ИЗДАНИЕ НА ОКТОБЕРФЕСТ

Единаесеттиот  Октоберфест во организација на Македонско-Германското стопанско здружение  беше отворен на традиционален начин на кој се отвора и Октоберфест во Минхен. Чепот на првото буре со пиво...

29 септември 2017

ИНВЕСТИЦИИТЕ ВО НОВИ ПРОИЗВОДИ И ТЕХНОЛОГИИ И РАЗВОЈОТ НА НАШИТЕ ВРАБОТЕНИ ПОСТОЈАНО НЕ ВОДАТ НАПРЕД

Пивара Скопје одбележува 40 години од почетокот на производството на безалкохолни пијалаци. Во изминатите 4 децении, Пивара Скопје од полнилница на локални брендови на безалкохолни пијалаци успева...

29 мај 2017

СКОПСКО, МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД ОБИЧЕН БРЕНД

Уште на влезот на Пивара Скопје се чувствува слаткиот мирис на јачмен и хмељ, што буди убави чувства. Со самата прошетка низ емоциите кои ги поттикнува овој мирис, почнувате да се чувствувате гордо....

20 декември 2015

ЗОШТО ДА РАБОТИТЕ КАЈ НАС

Причини зошто да работите кај нас Повеќе од девет декади приказната за Пивара Скопје се создава со огромни напори, знаење, искуство, љубов и визија на тимот составен од високомотивирани, лојални и ...

27 октомври 2015

ПИВАРА СКОПЈЕ ИНВЕСТИРАШЕ ВО ДОМАШНО ПРОИЗВОДСТВО НА ГЛОБАЛЕН ПИВСКИ БРЕНД – AMSTEL PREMIUM PILSENER

Вo годината кога Пивара Скопје АД одбележува 90 години од своето успешно работење, најголемата македонска пиварница го збогати своето производствено портфолио, лансирајќи на пазарот нов пивски бренд –...

15 јануари 2014

НОВО СВЕТСКО ДОСТИГНУВАЊЕ НА ПИВАРА СКОПЈЕ АД

Coca-Cola компанија: Нашите најквалитетни пијалаци се произведуваат во Македонија! Компанијата Coca-Cola ја рангираше Пивара Скопје АД на прво место во светот според индексот на квалитет на пијалацит...

20 март 2013

COCA-COLA ZERO, ВИСТИНСКИ COCA-COLA ВКУС, A НУЛА ШЕЌЕР

Иновација од Пивара Скопје АД на македонскиот пазар Пивара Скопје АД ја донесе на македонскиот пазар Coca-Cola Zero – светскиот хит меѓу безалкохолните пијалаци. Со почетокот на производство на Coca...

10 март 2013

СКОПСКО RADLER ЗА СОВРШЕНО ОСВЕЖУВАЊЕ

Пивара Скопје АД за првпат на македонскиот пазар лансира освежителен пијалак кој претставува совршен спој на пиво и сок од лимон. СКОПСКО Radler е помладиот “брат” на супериорното СКОПСКО и претста...

3 септември 2012

СВЕТСКИ ПОЗНАТИОТ ЛЕДЕН ЧАЈ NESTEA ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА

Пивара Скопје АД ја продолжува серијата иновации Во екот на високите летни температури, Пивара Скопје АД повторно со освежителна вест. По летниот хит СКОПСКО Radler, светски познатиот бренд на The ...

20 јули 2012

СКОПСКО RADLER ЗА СОВРШЕНО ОСВЕЖУВАЊЕ

Пивара Скопје АД за првпат на македонскиот пазар лансира освежителен пијалак кој претставува совршен спој на пиво и сок од лимон. СКОПСКО Radler е помладиот “брат” на супериорното СКОПСКО и претста...

9 март 2012

ПОДАРОК ЗА ГРАЃАНИТЕ НА ПРИЛЕП

Во пресрет на отворањето на годинешниот „Пивофест“, Пивара Скопје АД им подари на граѓаните на Прилеп нови стилизирани канделабри кои ќе го красат централното градско јадро и паркот пред зградата на о...

9 мај 2011

ОХРИД ПИВО ФЕСТ – УРБАНА ЗАБАВА СО КВАЛИТЕТНО ПИВО И БОГАТ МУЗИЧКИ ИЗБОР

Збогатување на охридската туристичка понуда Од 30-ти јули до први август годинава на Билјанини извори во Охрид за прв пат ќе се одржи Охрид пиво фест во организација на „Урбан денс“. Богатата музич...

30 јули 2010

Полна чаша на Instagram